facebook


Marathon Liga Mistrzów Koziołka Wiosna 2017 odbędzie się w 8 sobót - od 1 kwietnia do 10 czerwca, zawsze od godziny 8.00 do 11.00. Rozgrywki są przeznaczone dla czterech grup wiekowych - 2005, 2006, 2007 oraz 2008, których rywalizacja odbędzie się w osobnych grupach, systemem ligowym.

Ponownie rozgrywki zostaną podzielone na dwie rundy. W pierwszej zagramy każdy z każdym - mecz i rewanż. W drugiej części rozgrywek cztery pierwsze zespoły zagrają w grupie złotej, a kolejne cztery w grupie srebrnej walczącej o miejsca 5-8.

Rozgrywki odbędą się na obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu, z którego wydzielimy 4 boiska o wymiarach 50 na 30. Każdy mecz potrwa 12 minut. Jednocześnie na boisku zagra 6 zawodników plus bramkarz. W każdym z terminów zespoły rozegrają trzy mecze - razem 18 kolejek.

Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej. Zespoły rozegrają łącznie 288 meczów, a każda drużyna 24 spotkania - 3 kolejki w każdym z terminów.

Impreza jest prosta w swojej formie. Wzorem klubów zachodnioeuropejskich, pragniemy by dzieci rywalizowały bez presji wyników i zdobywania medali. Turniej zakończy się rozdaniem pamiątkowych medali, które otrzyma każdy zawodnik. Najlepsze drużyny otrzymają okazałe puchary.

Rozgrywki są organizowane przez nas już po raz dwunasty - zawsze w prosty, ale profesjonalny sposób. Boisko przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu jest jednym z dwóch takich w Poznaniu i pozwala na organizację zawodów w praktycznie każdych warunkach pogodowych. Mecze poprowadzą licencjonowani sędziowie WZPN.